«ی.پ.س ژن» در بوتان نماینده بزرگ خط‌مشی مقاومت سارا است

در بیانیه فرماندهی نیروی «ی.پ.س ژن» که نیروی زنان در شهرهای شمال کردستان است, آمده که اراده مقاومت‌گر خلق کرد با با نبردهای عظیم هویدا شده است و افزوده:«خودمدیریتی‌های ما که زنان, جوانان و همه جامعه به شیوه‌ای دموکراتیک و ...

در بیانیه فرماندهی نیروی «ی.پ.س ژن» که نیروی زنان در شهرهای شمال کردستان است, آمده که اراده مقاومت‌گر خلق کرد با با نبردهای عظیم هویدا شده است و افزوده:«خودمدیریتی‌های ما که زنان, جوانان و همه جامعه به شیوه‌ای دموکراتیک و …

زیر – فرات:در بیانیه فرماندهی نیروی «ی.پ.س ژن» که نیروی زنان در شهرهای شمال کردستان است, آمده که اراده مقاومت‌گر خلق کرد با با نبردهای عظیم هویدا شده است و افزوده:«خودمدیریتی‌های ما که زنان, جوانان و همه جامعه به شیوه‌ای دموکراتیک و آزاد در آن خواهند زیست, از نیروی کامل خود استفاده خواهند کرد, اما هم‌اکنون با ترورهای دولت ترکیه که ناشی از ذهنیت مردسالاری است, روبرو می‌باشند. خشونت‌طلبی مردسالاری در تمامی حوزه‌های زندگی مشاهده می‌شود. بارزترین نمونه آن هم جنگی است که دولت ترکیه با توسل به ذهنیت مردسالاری در کردستان دامن زده است. خلق ما و رهبرمان بارها خواهان برقراری صلح و دموکراسی شدند, اما دولت ترکیه بر تداوم جنگ و دیکتاتوری اصرار ورزید. امروزه در سراسر کردستان زنان, کودکان, جوانان و سالخوردگان قتل‌عام می‌شوند. جهان و جامعه ترکیه در مقابل این قتل‌عام‌ها سکوت کرده‌اند, اما ما همچو زنان کرد سرتعظیم فرود نیاورده‌ایم».در بیانیه آمده:«مقاومت و مبارزه آزادیخواهی زنان کرد برای ما به مثابه فرهنگ و میراثی بسیار عظیم است» و در ادامه افزود که همانطور که دولت ترکیه در زندان‌های آمد در مقابل مقاومت سکینه جانسز شکستی مفتضح خود, زنان پیرو آن مبارزه هم امروزه دولت ترکیه را به شکست خواهند کشاند.

در ادامه بیانیه آمده:«زنان ایالت بوتان سنت مقاومت‌گری بریوان‌ها, عظیمه‌ها و چیچک‌ها را هرچه باشکوه‌تر حفظ خواهند کرد. علیه جنگی که سراسر کردستان را فراگرفته, عظیم‌ترین مقاومت از سوی زنان کرد انجام خواهد گرفت. در سنگرها حیاتی نوین ایجاد می شود. پرهیبت‌ترین مقاومت در آن راه هم, از سوی زنان انجام می‌گیرد. در هنگامه‌ای که ما بسیار به آزادی نزدیک شده‌ایم, آنهایی که بیش از همه متوجه عظمت مقاومت هستند, زنان می‌باشند. لذا بیش از همه زنان مورد هدف حملات دشمن قرار می‌گیرند. رفقا سوه, پاکیزه و فاطمه بزرگترین نمایندگان مقاومت ما برای تحقق خودمدیریتی‌ها هستند. در پایبندی به خط‌مشی مبارزاتی و مقاومت‌گری آنها, بیش از پیش دفاع ذاتی زنان ایالت بوتان را بعنوان یک وظیفه اساسی نیرومند خواهیم ساخت. در مقابله با حملات به زنان, بهترین پاسخ , پیشبرد دفاع ذاتی است. ما همچو زنان تاکنون در سنگر‌ها مقاومت کرده‌ایم بهترین حیات برای ما, سازماندهی خود بنا به خط‌مشی دفاع ذاتی است. به همین دلیل اعلام می‌کنیم که همچو زنان ایالت بوتان تحت فرماندهی «یگان‌های مدافع مدنی زنان» مبارزه خود را پیشبرد داده و به اوج می‌رسانیم.

تشکیل و اعلام موجودیت «ی.پ.س ژن بوتان» را به همه زنان سوسیالیست و کرد تبریک می‌گوییم. از همه زنان کرد می‌خواهیم که علیه خشونت‌طلبی دولت ترکیه و هر گونه خشونت با توسل به ذهنیت حاکم مردسالارانه, مبارزه می‌کنیم و از همگان می‌خواهیم که به صفوف ی.پ.س‌ژن بپیوندند. ی.پ.س‌ژن نیرومندترین جبهه مقاومت زنان کردستان و ترکیه است. باید همه زنان به جبهه مقاومت بپیوندند و برای حصول آزادی, نیروی ی.پ.س را گسترش دهند. از همه زنان, بویژه زنان جوان می‌خواهیم که به مقاومت نیروی ی.پ.س‌ژن در ایالت بوتان بپیوندند که در سراسر بوتان بویژه در شهرهای جزیر, سلوپی, هزخ, نصیبین, کربوران و شرناخ سازماندهی شده است.

ی.پ.س‌ژن در ایالت بوتان را در سالگرد ترور سه زن انقلابی کرد در پاریس اعلام موجودیت می‌کند و مسلما نیرومندترین نماینده خط‌مشی مقاومت‌گری پیرو راه مبارزاتی سارا خواهد شد.

بدین‌وسیله یاد و خاطره رفیق سارا, روژبین و روناهی را گرامی داشته و خاطرنشان می‌کنیم که انتقام قتل‌عام‌ زنان از سوی دشمنان, بویژه قتل‌عام‌های پاریس و سلوپی را خواهیم گرفت».

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: